• Skip to content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer
Pricewise.nl Blog

Header Right

Ga naar pricewise.nl

  • Overzicht
  • Energie
  • Auto
  • Zorg
  • Internet
  • Pers
uitsluiten-corona-geldige-reden

Reisverzekeraars sluiten corona uit als geldige reden voor annulering

26 mei 2020, door Anne Lotte Hendriks

Vanochtend sprak Hans de Kok, onze directeur, met een aantal media over de aangescherpte voorwaarden van reisverzekeraars met betrekking tot het coronavirus. Daar sprak hij over het feit dat corona geen onvoorziene gebeurtenis meer is en over de invloed daarvan op de dekking van jouw reisverzekering. Bij Pricewise zien we ook een daling van 80% van de aanvragen van reisverzekeringen in mei en april ten opzichte van vorig jaar. Toch is het verstandig een reisverzekering te hebben en deze niet meteen op te zeggen, ook niet als je in Nederland op vakantie gaat. Hoe, waarom, wat, wanneer? Dat lees je in dit artikel.

Het radio-item van BNR De Ochtendspits met Hans de Kok is te horen vanaf -03:48:40:

Corona is geen onvoorziene gebeurtenis meer

“Verzekeraars hebben nu duidelijker aangegeven wat er niet gedekt is onder de annuleringsverzekering,” zegt Hans de Kok in De Ochtendspits van BNR Nieuwsradio. “Zo is het begrip epidemie aangepast naar pandemie, waardoor vergoeding bijna onmogelijk wordt.” Wel legt hij uit dat het nog wel kan uitmaken wanneer je de reisverzekering hebt afgesloten en wanneer je de reis hebt geboekt en betaald. Of je vergoeding kunt verwachten, ligt dus aan het moment.

Hoe zit het dan precies? Met een reisverzekering verzeker je je voor onvoorziene gebeurtenissen tijdens je reis. Onvoorziene gebeurtenissen zijn bijvoorbeeld verloren bagage of een gestolen tas. En corona? Dit onvoorziene virus hoorde daar in 2019 en begin 2020 ook bij. Dat betekent het volgende: heb je voor de coronacrisis een reis geboekt, betaald én een reisverzekering afgesloten? Dan krijg je mogelijk vergoeding.

Aan de andere kant betekent dat ook: heb je tijdens de crisis een reis geboekt en wil je die nu annuleren vanwege het coronavirus? Dan wordt corona niet als onvoorzien beschouwd en heb je geen recht op een annuleringsvergoeding.

Ruim 80% minder aanvragen voor de reisverzekering

In tegenstelling tot stijgende oriëntatie van de consument in maart naar energiecontracten en telecomabonnementen, is er voor de reisverzekering niet geheel onverwacht een andere trend te zien. In de maanden april en mei van 2020 is het aantal aanvragen van een reisverzekering ten opzichte van april en mei 2019 met ruim 80% gedaald. En die daling is niet gek: het vooruitzicht om dit jaar nog ver op vakantie te gaan is er niet.

Toch is er bij Pricewise geen grote leegloop te zien wat betreft het opzeggen van de doorlopende reisverzekeringen. En dat is verstandig volgens De Kok, zeker als je nog in Nederland op vakantie gaat dit jaar. “Ook als je in Nederland op de hei gaat zitten, kan je reisverzekering van pas komen. Hierbij is het zaak om te kijken naar bagagedekking, hulp bij pech, en dekking voor bijzondere sporten zoals surfen en duiken,” aldus De Kok in De Telegraaf.

Vergoedingen reismaatschappijen en verzekeraars

Al eerder beschreven we uitgebreid hoe het zit met de vergoedingen van vliegmaatschappijen, reisorganisaties en verzekeraars als jouw vakantie niet kan doorgaan door de coronacrisis. Elke dag kunnen deze voorwaarden wijzigen en daarom raden we je aan om altijd contact op te nemen met je verzekeraar, vliegmaatschappij of reisorganisatie. Dan weet je zeker dat je juist geïnformeerd wordt. En ga je in Nederland op vakantie? Overweeg dan je reisverzekering nog eens onder de loep te nemen en te vergelijken op prijs en dekking.


Vergelijk hier jouw reisverzekering!


Deel dit bericht met je vrienden:

TwitterFacebookWhatsAppLinkedIn
  • Bio
  • Latest Posts
Anne Lotte Hendriks

Anne Lotte Hendriks

PR & Communication Officer at Pricewise
Flapuit. Lachebek. Snel. Dat zijn de woorden die Anne Lotte goed omschrijven. Als PR & Communication Officer duikt ze in relevante onderzoeken en zet ze haar journalistenbril op om hét nieuws van de dag te maken.
Anne Lotte Hendriks

Latest posts by Anne Lotte Hendriks (see all)

  • Keuzevrijheid minder in trek bij consument - 30 december 2020
  • Ouderen betalen al jaren te veel zorgpremie - 19 december 2020
  • Onverwachte zorgkosten: bijna een kwart kan deze niet betalen - 5 december 2020
  • Populairste zorgpakketten in 2021 tot wel € 118,- duurder - 19 november 2020
  • Liever een lagere zorgpremie dan salarisverhoging zorgpersoneel - 7 november 2020

Categorie: Verzekeringen

Reader Interactions

Deze artikelen kunnen we je aanraden:

toename-arbeidsconflicten-coronaWanneer biedt een rechtsbijstandverzekering uitkomst bij een arbeidsconflict?
Wat-te-doen-bij-overlast-en-schade-door-de-buren?Toename coronaverbouwingen: wat te doen bij overlast en schade door de buren?
Woningbranden-gestegenAantal brandmeldingen in 2020 met 25% gestegen door corona
Je vaste lasten duurzaam maken? Dat kan!
bbq testTuinspullen ’s nachts buiten laten: wat dekt de verzekering?

Geef een reactie Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Primary Sidebar

Vergelijk & bespaar met de beste deals

Slaap je al jaren bij dezelfde energieleverancier of verzekeraar? Dan betaal je waarschijnlijk honderden euro’s te veel. Word wakker!
Nu besparen

Meest recente berichten

  • Wat te doen tijdens corona: 9 tips om je thuis te vermaken
  • Moderne huishoudelijke snufjes: handig of stroomvreters?
  • Huis verbouwen? Zo zit het met de kosten en leenmogelijkheden

Inschrijven nieuwsbrief

Footer

Klantenservice

  • Hoe werkt overstappen
  • Onze zekerheden
  • Contact

Over ons

  • Klanten over Pricewise
  • Werken bij Pricewise
  • Partner worden
  • Perscontact

Vergelijken

  • Autoverzekering vergelijken
  • Energie vergelijken
  • Geld lenen
  • Internet, tv, bellen vergelijken
  • Woonverzekering vergelijken
  • Zorgverzekering vergelijken

© 2021 · Pricewise