• Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
Pricewise.nl Blog

Ga naar pricewise.nl

Website van het jaar
  • Overzicht
  • Energie
  • Auto
  • Zorg
  • Internet en tv
  • Sim only
  • Wonen
  • Pers
collectief-verzekerden-oneens-afschaffing-collectiviteitskorting

63% collectief verzekerden niet eens met de afschaffing collectiviteitskorting

18 oktober 2022, door Anne Lotte Hendriks

63% van de collectief verzekerden is het niet eens met de afschaffing van de collectieve korting voor de basisverzekering die ingaat per 1 januari 2023. De korting is volgens het kabinet een sigaar uit eigen doos en afschaffing leidt tot een overzichtelijker polisaanbod. Een deel van de collectief verzekerden (62%) vindt dat de zorgverzekering nu aansluit bij hun zorgbehoefte. De helft (50%) is zo verzekerd uit gemak. Van die groep is meer dan de helft (57%) al tien jaar of langer aangesloten bij een collectief. Mogelijk zijn zij voordeliger uit met een beter passende individuele polis op maat, met of juist zonder aanvullende dekkingen, waarbij ze niet betalen voor zorg die zij niet nodig hebben. Dat blijkt uit onderzoek van online vergelijker Pricewise onder 1.000 Nederlanders, in samenwerking met onafhankelijk veldwerkbureau Panel Inzicht. In totaal is 30% van de Nederlanders uit het onderzoek collectief verzekerd. Maar 18% van de collectief verzekerden is van plan over te stappen naar een andere zorgverzekering nu de korting verdwijnt.


Helft is collectief verzekerd uit gemak, maar betaalt mogelijk onnodig te veel


Individuele polis in veel gevallen voordeliger

“De helft van de collectief verzekerden is zo verzekerd uit gemak. Zij zitten vaak al jaar en dag bij hetzelfde werkgevers- of gelegenheidscollectief. Vooral deze groep moet voor aankomend zorgjaar oriënteren op een best passende polis,” zegt Hans de Kok, directeur van Pricewise. “Het is onmogelijk een polis te maken die aansluit bij de zorgbehoeften van ieder individu in zo’n collectief. Daarnaast zijn leeftijdsverschillen vaak groot. Ondanks collectieve voordelen is iedereen anders en heeft men andere zorgbehoeften. Je betaalt snel ongemerkt voor aanvullende verzekeringen die je misschien niet nodig hebt, terwijl je met een individuele dekking veel goedkoper uit zou zijn. De collectiviteitskorting op de basisverzekering woog vaak al niet op tegen de oververzekering met uitgebreide aanvullende pakketverzekeringen. Nu deze korting wordt afgeschaft zijn consumenten vaak al helemaal beter uit met een individuele polis op maat.”

Deel dit bericht met je vrienden:

TwitterFacebookWhatsAppLinkedIn
  • Bio
  • Latest Posts
Anne Lotte Hendriks

Anne Lotte Hendriks

PR & Communication Officer at Pricewise
Flapuit. Lachebek. Snel. Dat zijn de woorden die Anne Lotte goed omschrijven. Als PR & Communication Officer duikt ze in relevante onderzoeken en zet ze haar journalistenbril op om hét nieuws van de dag te maken.
Anne Lotte Hendriks

Latest posts by Anne Lotte Hendriks (see all)

  • Snelladen sinds maanden weer veel duurder dan elektrische auto thuis opladen - 24 januari 2023
  • 23% kan zich geen leven voorstellen zonder streamingdiensten - 13 januari 2023
  • 38% zit al minstens 10 jaar bij zorgverzekeraar en betaalt mogelijk onnodig premie  - 23 december 2022
  • 65% aanvullend verzekerden sluit verzekering af uit voorzorg - 15 december 2022
  • 20% Nederlanders met enkel basisverzekering heeft in 2022 spijt van keuze - 9 december 2022

Categorie: Persberichten, Zorg

Lees Interacties

Deze artikelen kunnen we je aanraden:

Snelladen sinds maanden weer veel duurder dan elektrische auto thuis opladen
23% kan zich geen leven voorstellen zonder streamingdiensten
38% zit al minstens 10 jaar bij zorgverzekeraar en betaalt mogelijk onnodig premie 
uit-voorzorg-aanvullende-verzekering65% aanvullend verzekerden sluit verzekering af uit voorzorg
nederlanders-met-enkel-basisverzekering-spijt20% Nederlanders met enkel basisverzekering heeft in 2022 spijt van keuze

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Primaire Sidebar

Vergelijken met Pricewise

Vergelijk & bespaar met de beste deals

Slaap je al jaren bij dezelfde energieleverancier of verzekeraar? Dan betaal je waarschijnlijk honderden euro’s te veel. Word wakker!
Nu besparen

Meest recente berichten

  • 9 tips waarmee je makkelijk bespaart op internet, tv en bellen
  • Snelladen sinds maanden weer veel duurder dan elektrische auto thuis opladen
  • KPN en Youfone winnaars Provider Awards

Krijg een seintje als de prijzen dalen

Inschrijven nieuwsbrief

Pricewise

Footer

Over ons

  • Over Pricewise
  • Onze zekerheden
  • Werken bij Pricewise
  • Vacatures
  • Pers
  • Beloningsbeleid

Klantenservice

  • Contact
  • Hoe werkt overstappen?
  • Verhuizen
  • Klanten over Pricewise

Vergelijken

  • Energie
  • Verzekeringen
  • Geld lenen
  • Internet, tv en bellen
  • Sim only
  • Private lease

© 2023 · Pricewise