• Skip to content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer
Pricewise.nl Blog

Header Right

Ga naar pricewise.nl

  • Overzicht
  • Energie
  • Auto
  • Zorg
  • Internet
  • Wonen
  • Pers

34% Nederlanders denkt ten onrechte dat mobiele telefoon is verzekerd via inboedelverzekering

3 februari 2022, door Febe Kaiser

91% van de Nederlanders heeft een inboedelverzekering. Toch weet niet iedereen welke schade er precies onder de inboedelverzekering valt. Dit blijkt uit ons onderzoek onder 1.000 Nederlanders, in samenwerking met onafhankelijk veldwerkbureau Panel Inzicht. Neem bijvoorbeeld een mobiele telefoon: een beschadiging door een val of stoot zit in een klein hoekje. Ruim een derde (34%) van de Nederlanders denkt dat deze beschadigingen zijn verzekerd via de basisdekking van een inboedelverzekering. Een misvatting; alleen onder uitgebreidere dekkingen van de inboedelverzekering van sommige verzekeraars vallen dit soort schades. Wij vertellen je meer over deze en andere misvattingen over de inboedelverzekering.

Misvattingen inboedelverzekering 

Uit ons onderzoek blijkt dat 40% van de Nederlanders denkt dat een mobiele telefoon alleen verzekerd kan worden via een telefoonverzekering. Dit is niet het geval. Ook een inboedelverzekering biedt dekking voor mobiele telefoons. Welke schade precies verzekerd is, hangt af van de dekking die iemand kiest en de verzekeraar. Een beschadiging doordat de mobiele telefoon valt, is bij geen enkele verzekeraar gedekt met de basisdekking van de inboedelverzekering. Bij 34% van de Nederlanders is dit niet bekend. Over andere mobiele elektronica, zoals laptops, tablets en telefoons, is de onwetendheid zelfs iets groter; hierover denkt 40% van de Nederlanders dat beschadigingen door vallen of stoten verzekerd zijn via de basisdekking van de inboedelverzekering.

Nederlanders willen meer duidelijkheid van verzekeraars

Ruim een vijfde (22%) van de Nederlanders is niet op de hoogte van de polisvoorwaarden van de inboedelverzekering die ze afsluiten. Voor het verzekeren van een mobiele telefoon zouden verzekeraars een prominentere rol moeten spelen in die informatievoorziening, vindt 76% van de Nederlanders. Als het aan hen ligt moeten verzekeraars duidelijker aangeven onder welke verzekering en welke dekking een mobiele telefoon valt.

Dekking val- en stootschade mobiele telefoon per verzekeraar

Het hangt van de verzekeraar en de dekking die iemand kiest af of val- en stootschade aan de mobiele telefoon verzekerd is. In de tabel hieronder vind je het meest actuele overzicht per inboedelverzekeraar.

Inboedelverzekeraar Standaard in allriskverzekering Aanvullende dekking
a.s.r. Nee Mobiele elektronica
ABN AMRO Nee Mobiele elektronica
Aegon Ja –
Allianz Ja –
Allianz Direct Nee –
ANWB Nee Smartphone- en tabletdekking
Aon Ja –
Avéro Achmea Ja –
Centraal Beheer Ja –
Ditzo Nee Mobiele elektronica
FBTO Ja –
HEMA Nee Mobiele elektronica
ING Nee –
InShared Nee Mobiele elektronica
Interpolis Ja –
Klaverblad Ja –
Lancyr Ja –
Lemonade Nee Mobiele elektronica
Nationale-Nederlanden Nee Mobiele elektronica
OHRA Ja –
Rhion Ja –
SNS Ja –
Unigarant Nee Smartphone- en tabletdekking
Univé Ja –
Vereniging Eigen Huis Ja –
Verzekeruzelf.nl Ja –
ZLM Ja –

Vergelijk onze inboedelverzekeringen

Deel dit bericht met je vrienden:

TwitterFacebookWhatsAppLinkedIn
  • Bio
  • Latest Posts
Febe Kaiser

Febe Kaiser

SEO & Content Marketeer at Pricewise
Enthousiast. Sportliefhebber. Nieuwsgierig. Febe is fanatiek en gaat daarom altijd voor de beste resultaten. Ze probeert er alles aan te doen om de nummer-1-posities in Google te behalen met haar teksten.
Febe Kaiser

Latest posts by Febe Kaiser (see all)

  • Nederlander beschermt fiets niet goed genoeg tegen diefstal - 11 mei 2022
  • Vier op de tien Nederlanders scrolt vaak op mobiele telefoon tijdens het tv-kijken - 23 maart 2022
  • Aantal elektrische en hybride auto’s met 38% gestegen - 8 maart 2022
  • 34% Nederlanders denkt ten onrechte dat mobiele telefoon is verzekerd via inboedelverzekering - 3 februari 2022
  • 68% van fietsers wil liever een e-bike dan een scooter - 12 januari 2022

Categorie: Woonverzekering

Reader Interactions

Deze artikelen kunnen we je aanraden:

eerste-storm-2021Eunice waarschijnlijk heftigste storm in jaren: dit dekt de verzekering
Toename woninginbraken door versoepeling coronamaatregelen
iPhone verzekeren in inboedelbelverzekeringZo dekt een inboedelverzekering de schade aan jouw iPhone 13
Dekking smartphone in allrisk inboedelverzekeringIs jouw smartphone nog (goed) meeverzekerd?
inbraakpreventie-tips8 inbraakpreventie tips: toename inbraken na avondklok

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Primary Sidebar

Vergelijk & bespaar met de beste deals

Slaap je al jaren bij dezelfde energieleverancier of verzekeraar? Dan betaal je waarschijnlijk honderden euro’s te veel. Word wakker!
Nu besparen

Meest recente berichten

  • Nederlander beschermt fiets niet goed genoeg tegen diefstal
  • KPN maakt nieuwe tarieven bekend: stijging van 1,90 euro per maand
  • 23 tips bij het kopen van een tweedehands auto

Krijg een seintje als de prijzen dalen

Inschrijven nieuwsbrief

Footer

Over ons

  • Over Pricewise
  • Onze zekerheden
  • Werken bij Pricewise
  • Vacatures
  • Pers

Klantenservice

  • Contact
  • Hoe werkt overstappen?
  • Verhuizen
  • Klanten over Pricewise

Vergelijken

  • Energie
  • Verzekeringen
  • Geld lenen
  • Internet, tv en bellen
  • Sim only
  • Private lease

© 2022 · Pricewise