• Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
Pricewise.nl Blog

Ga naar pricewise.nl

Website van het jaar
  • Overzicht
  • Energie
  • Auto
  • Zorg
  • Internet en tv
  • Sim only
  • Wonen
  • Pers
1-op-3-streamers-betaalt-niet

Bijna één op drie streamende Nederlanders betaalt niet

26 augustus 2020, door Anne Lotte Hendriks

Meer dan de helft van de Nederlanders (56%) kijkt naar series of films via streamingdiensten, zoals Netflix, Videoland en Disney+. Toch betaalt maar liefst 28% van de streamers niet zelf voor één of meerdere diensten: zij kijken gratis mee op het account van iemand anders. De groep streamers bestaat vooral uit 18- tot 44-jarigen, de 45-plusser kijkt liever tv. Dit is ook terug te zien in de telecompakketten die deze groepen afsluiten: jongeren kiezen vaker dan ouderen voor een telecompakket zonder tv.

Dit blijkt uit representatief onderzoek onder 1.000 Nederlanders dat is uitgevoerd door online consumentenadviseur Pricewise, in samenwerking met onafhankelijk veldwerkbureau Panel Inzicht.


Netflix meest populaire streamingdienst


Ruim 8 op 10 streamers kijkt Netflix

Ruim 84% van de Nederlandse streamers kijkt naar Netflix. Netflix is hiermee het meest bekeken streamingprogramma, gevolgd door Videoland en Disney+. Opvallend is dat bijna de helft van de Netflixgebruikers via het abonnement van iemand anders kijkt. Daarvan betaalt maar liefst 43% niet mee. Vooral niet-werkenden kijken vaker mee op een Netflixaccount van een ander. Van alle streamers kijkt 28% gratis naar een of meerdere streamingdiensten, dat is meer dan één op tien Nederlanders.

Jongeren gaan voor streaming, ouderen kijken meer gewone tv

Uit het onderzoek blijkt dat hoogopgeleide en werkende Nederlanders vaker naar streamingdiensten kijken dan niet-werkenden en laag- en middenopgeleiden. Ook 18- tot 29-jarigen streamen vaker dan de 30-plussers. De groep 30- tot 44-jarigen streamt weer meer dan de 45-plusser. Hans de Kok, directeur van Pricewise, ziet deze trend ook terug in de keuze voor telecompakketten van de overstappers bij Pricewise: “We zien voornamelijk dat de groep die vaak streamt, ook vaker alleen een pakket met alleen internet afsluit. Dit in vergelijking met ouderen, die vaker kiezen voor een alles-in-1-pakket. Uit het onderzoek blijkt dat deze groep ook meer uren per week naar de tv kijkt. Daarentegen sluiten jongeren weer vaker een extra zenderpakket af als zij ook kiezen voor tv.” Vooral zenderpakketten met Film1, sportpakketten, de Amerikaanse netwerkdienst HBO en kids- en erotiekpakketten worden vaker afgesloten door jongeren.

Meer telecomoverstappers sinds corona

Streamingdiensten zoals Videoland en Netflix zien sinds corona een stijging in het aantal verkochte abonnementen. “Sinds de coronamaatregelen zien wij bij Pricewise ook een stijging in het aantal overstappers. Vergeleken met april 2019 stapten er in april 2020 66% meer mensen over naar een ander telecompakket. In maart liep het aantal mensen dat overstapte nog achter op 2019. Je ziet echt dat mensen meer tijd hebben, voor zowel het vergelijken van de vaste lasten als voor het kijken naar tv en films en series op streamingdiensten. Over de algehele linie zien we een stijging van ongeveer 35% in het aantal overstappers voor internet en tv,” aldus De Kok.

Deel dit bericht met je vrienden:

TwitterFacebookWhatsAppLinkedIn
  • Bio
  • Latest Posts
Anne Lotte Hendriks

Anne Lotte Hendriks

PR & Communication Officer at Pricewise
Flapuit. Lachebek. Snel. Dat zijn de woorden die Anne Lotte goed omschrijven. Als PR & Communication Officer duikt ze in relevante onderzoeken en zet ze haar journalistenbril op om hét nieuws van de dag te maken.
Anne Lotte Hendriks

Latest posts by Anne Lotte Hendriks (see all)

  • Snelladen sinds maanden weer veel duurder dan elektrische auto thuis opladen - 24 januari 2023
  • 23% kan zich geen leven voorstellen zonder streamingdiensten - 13 januari 2023
  • 38% zit al minstens 10 jaar bij zorgverzekeraar en betaalt mogelijk onnodig premie  - 23 december 2022
  • 65% aanvullend verzekerden sluit verzekering af uit voorzorg - 15 december 2022
  • 20% Nederlanders met enkel basisverzekering heeft in 2022 spijt van keuze - 9 december 2022

Categorie: Persberichten, Telecom

Lees Interacties

Deze artikelen kunnen we je aanraden:

Helft Nederlanders wil een vast energiecontract 
besparen op inboedelverzekeringBijna helft Nederlanders liet verwarming uit om te besparen 
abonnementen53% huishoudens met glasvezelverbinding kiest 100Mbit/s  
Zuinig rijdenOpladen van een elektrische auto in Utrecht is bijna 2,5 keer duurder dan in Rotterdam 
Kosten elektriciteit vertragen overstap elektrisch rijdenHoge elektriciteitsprijzen vertragen overstap naar elektrisch rijden 

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Primaire Sidebar

Vergelijken met Pricewise

Vergelijk & bespaar met de beste deals

Slaap je al jaren bij dezelfde energieleverancier of verzekeraar? Dan betaal je waarschijnlijk honderden euro’s te veel. Word wakker!
Nu besparen

Meest recente berichten

  • Online films kijken
  • Helft Nederlanders wil een vast energiecontract 
  • Btw terugvragen zonnepanelen

Krijg een seintje als de prijzen dalen

Inschrijven nieuwsbrief

Pricewise

Footer

Over ons

  • Over Pricewise
  • Onze zekerheden
  • Werken bij Pricewise
  • Vacatures
  • Pers
  • Beloningsbeleid

Klantenservice

  • Contact
  • Hoe werkt overstappen?
  • Verhuizen
  • Klanten over Pricewise

Vergelijken

  • Energie
  • Verzekeringen
  • Geld lenen
  • Internet, tv en bellen
  • Sim only
  • Private lease

© 2023 · Pricewise