• Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
Pricewise.nl Blog

Ga naar pricewise.nl

Website van het jaar
  • Overzicht
  • Energie
  • Auto
  • Zorg
  • Internet en tv
  • Sim only
  • Wonen
  • Pers
Zorgverzekering

“Waarom kan ik nú niet veranderen van zorgverzekering?”

19 februari 2015, door Redactie Pricewise

De zorgpremie is een groot deel van je vaste lasten. Fijn dus, om daar grip op te hebben. Zeker als je even geen inkomsten hebt. Zoals Niels. Hij wil eigenlijk nú veranderen van zorgverzekering. Maar overstappen kan maar eens per jaar.

Niels wil zo min mogelijk voor zijn zorgverzekering betalen. Zeker nu hij even geen inkomsten heeft. “Toen ik inkomen had, maakte die hoge premie niet uit. Maar nu des te meer.”

Geen zorgverzekering

“Eigenlijk heb ik liever helemaal geen zorgverzekering. Echt waar. Ik heb wel eens onderzocht of ik mijn zorgverzekering kon stoppen, maar het is verplicht. Ik maak er nooit gebruik van. En ik kom het lot tegemoet zoals het komt. Of ik nu 10 jaar eerder of later doodga, vind ik niet de moeite waard om mezelf met meer lasten op te zadelen. Om al die zekerheid te kopen, moet ik meer werken en dan vliegt m’n leven voorbij.”

“In de kern van verzekeren ligt heel veel angst”

“In de kern van verzekeren ligt heel veel angst. Angst voor de toekomst en we willen ons daartegen verzekeren. En dan gaan we telkens werken en plannen maken. Volgens mij zijn we allemaal heel bang voor de toekomst. Want we weten niet wat die voor ons in petto heeft.”

Je merkt het, Niels is filosoof. “Geofilosoof. Dat betekent liefde voor wijsheid over de hele wereld.” Hij bestudeert de kennis van culturen als de Maya’s, de Egyptenaren en de Tibetanen en geeft daar cursussen over.

Wat kan Niels besparen? Nu betaalt hij € 200,- per maand voor hemzelf en zijn vrouw bij VGZ. We lopen door de vergelijker en zijn snel klaar. Alleen de basis, geen aanvullende verzekeringen en een maximaal eigen risico. Een naturaverzekering van Anderzorg zou de goedkoopste zijn met € 132,- per maand… áls hij kon overstappen. Een besparing van € 840,- op jaarbasis! “Nu moet ik een jaar wachten! Waarom kan ik alleen in november en december overstappen?”

Als je geen zorgverzekering wilt

Wil je écht geen zorgverzekering? Dat kan wel. Je kunt dan aangeven dat je gemoedsbezwaarde bent. Dat is speciaal voor mensen die geen zorgverzekering willen afsluiten om hun geloof of levensovertuiging. Je kunt dan van een zorgverzekering en premie afzien, maar… dan kom je ook zonder AOW en eventuele uitkering te zitten. En je betaalt een bijdragevervangende belasting. Medische kosten zijn voor je eigen rekening. En je hebt natuurlijk geen recht op zorgtoeslag.

We gaan het voor je uitzoeken, Niels!

Lees binnenkort op ons blog waarom het hele jaar door overstappen nu niet mogelijk is. Én of dat gaat veranderen.

Deel dit bericht met je vrienden:

TwitterFacebookWhatsAppLinkedIn
  • Bio
  • Latest Posts
Redactie Pricewise

Redactie Pricewise

Redactie Pricewise

Latest posts by Redactie Pricewise (see all)

  • 5 voordelen van sim only - 13 januari 2023
  • Energieprijzen stegen meer dan 500% in jaar tijd - 24 januari 2022
  • Helft Nederlanders bereid gezondheidsdata te delen in ruil voor korting zorgpremie - 30 december 2021
  • Helft aanvullend verzekerden gebruikt dekking niet - 17 december 2021
  • Tandartskosten verzekeren: nodig óf overbodig? - 13 december 2021

Categorie: Zorgverzekering

Lees Interacties

Deze artikelen kunnen we je aanraden:

hoe-kies-je-juiste-zorgverzekeringHoe kies je de juiste zorgverzekering?
Zorgpremie met 61% gestegen sinds invoering nieuwe zorgstelsel
Stijging zorgkosten: dit betaalt jouw huishouden in 2023
Veranderingen in de zorg voor 2023
korting-collectieve-zorgverzekering-verdwijntCollectieve korting verdwijnt in 2023: wat moet je doen?

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Primaire Sidebar

Vergelijken met Pricewise

Vergelijk & bespaar met de beste deals

Slaap je al jaren bij dezelfde energieleverancier of verzekeraar? Dan betaal je waarschijnlijk honderden euro’s te veel. Word wakker!
Nu besparen

Meest recente berichten

  • Online films kijken
  • Helft Nederlanders wil een vast energiecontract 
  • Btw terugvragen zonnepanelen

Krijg een seintje als de prijzen dalen

Inschrijven nieuwsbrief

Helemaal Pricewise - Zorg sidebar

Vind de beste zorgverzekering

Passen jouw zorgwensen nog bij je zorgverzekering? Ook als je zorgwensen niet veranderd zijn, kan overstappen lonen.Zorgverzekeringen vergelijken

Direct naar:

  • Aanvullende verzekering
  • Basisverzekering
  • EHIC
  • Eigen bijdrage
  • Eigen risico
  • Naturapolis
  • Overstappen zorgverzekering
  • Restitutiepolis
  • Studenten zorgverzekering
  • Vergoedingen
  • Ziektekostenverzekering
  • Zorgnieuws
  • Zorgpremie
  • Zorgverzekeraars
  • Zorgverzekering 18 jaar
  • Zorgverzekering buitenland
  • Zorgverzekering vergelijken
  • Veelgestelde vragen
Pricewise

Footer

Over ons

  • Over Pricewise
  • Onze zekerheden
  • Werken bij Pricewise
  • Vacatures
  • Pers
  • Beloningsbeleid

Klantenservice

  • Contact
  • Hoe werkt overstappen?
  • Verhuizen
  • Klanten over Pricewise

Vergelijken

  • Energie
  • Verzekeringen
  • Geld lenen
  • Internet, tv en bellen
  • Sim only
  • Private lease

© 2023 · Pricewise